Zawodnicy WOPR 4K będą miło wspominać

I Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Maciej Kaliszewski zdobył w jednej z juniorskich konkurencji brązowy medal, natomiast szczytnianie w sztafecie 4x50 m z przeszkodami odzyskali krajowy rekord juniorów.

Ratował na brązowo

Mistrzostwa, które odbyły się w minioną sobotę w Skierniewicach, stanowiły zwieńczenie tegorocznej rywalizacji – miały tu również swój finał zmagania w ramach Grand Prix.

Szczytnianie znaleźli się wśród 17 zespołów rywalizujących o prymat w kraju.

W paru konkurencjach naszym zawodnikom zabrakło szczęścia, ale miał je – połączone z umiejętnościami - Maciej Kaliszewski, zajmując 3. miejsce w ratowaniu manekina (50 m). Powody do zadowolenia ma także sztafeta 4x50 m z przeszkodami (Maciej Kaliszewski, Maciej Pasieczny, Michał Kosiński, Jarosław Ćwikliński) – nasi juniorzy czasem 1.48,75 pobili rekord Polski.

W końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski 2009 zdecydowanie najwyżej znalazł się Maciej Kaliszewski. Zawodnik WOPR 4K zajął pierwsze miejsce na 50 m - ratowanie manekina oraz drugie miejsce na 100 m - ratowanie kombinowane. W klasyfikacji generalnej uplasował się na piątej pozycji.