Robert Biliński reprezentujący OSP Romany wygrał VI Powiatowy Turniej Pracowników Służb Mundurowych w tenisie stołowym. W rywalizacji wzięło udział blisko trzydziestu uczestników.

Pan Robert ograł rywali

Turniej rozegrano w sobotę 29 marca w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie. Do walki o tytuł najlepszego tenisisty wśród mundurowych stanęło 27 zawodników reprezentujących jednostki OSP, nadleśnictwa, komendę powiatową policji, straży pożarnej oraz Jednostkę Wojskową w Lipowcu. Zwycięzcą okazał się Robert Biliński z OSP Romany, który w finałowym pojedynku pokonał mieszkającego w Siódmaku Andrzeja Zielińskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Trzecie miejsce zajął Stanisław Kowalczyk z OSP Szuć. Zwycięzca ubiegłorocznej rywalizacji, Kazimierz Wróblewski z OSP Piasutno był czwarty. W sumie podczas turnieju stoczono 75 pojedynków. Organizator zawodów, zastępca komendanta powiatowego PSP mł. bryg. Jacek Baczewski podkreśla, że coroczne tenisowe zmagania służą integracji mundurowych, a ich celem jest przede wszystkim dobra zabawa. - Poziom sportowy od początku jest w miarę ustabilizowany, wielu zawodników już wcześniej brało udział w turnieju – podsumowuje. Dla tegorocznego zwycięzcy nie była to pierwsza wygrana. Triumfował on w turnieju pięć lat temu.

(kee)

PIERWSZA DZIESIĄTKA TURNIEJU: 1. Robert Biliński (OSP Romany), 2. Andrzej Zieliński (KMP Olsztyn), 3. Stanisław Kowalczyk (OSP Szuć), 4. Kazimierz Wróblewski (OSP Piasutno), 5. Leszek Lis (JW 2031 Lipowiec), 6. Marcin Zapadka (OSP Jedwabno), 7. Zdzisław Brzostek (Nadleśnictwo Korpele), 8. Adam Artych (KPP Szczytno), 9. Mariusz Żarnoch (JW2031 Lipowiec), 10. Wiesław Kaźmierczak (OSP Rumy).